ГЕРБ вече има един районен кмет – Костадин Димитров, който печели на първи тур, но останалите петима  кандидати на партията отиват на балотаж, като във всички райони водят  и ГЕРБ може да се окаже с шестима райкметове.

Район  „Северен“

Партия, Коалиция, ИК Гласове Разпределение
13 РЕНИ СТЕФАНОВА СТЕФАНОВА
КОАЛИЦИЯ КАУЗА ПЛОВДИВ
934 5.84%
19 Веселин Иванов Козарев
СЪЮЗ ЗА ПЛОВДИВ
1 478 9.24%
27 Люба Христева Рачева
коалиция Ние, Гражданите
180 1.13%
43 Стоян Василев Алексиев
ПП ГЕРБ
5 887 36.81%
48 Емил Янков Янков
ВЪЗРАЖДАНЕ
122 0.76%
49 Борис Русев Вълев
Земеделски съюз „Ал. Стамболийски“
1 088 6.80%
51 Христо Димитров Джугалов
ВОЛЯ
145 0.91%
55 Мустафа Рафетов Асанов
Движение за права и свободи – ДПС
506 3.16%
56 Атанас Илиев Баташки
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
2 053 12.84%
60 Корнелия Стоянова Юсеин
ПП ОБЕДИНЕНА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ
10 0.06%
64 МАГДАЛЕНА ДИМИТРОВА ГЪЛЪБОВА
ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ
45 0.28%
66 Асен Иванов Костов
„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 392 8.70%
67 Станислав Костов Стратев
Местна коалиция „НФСБ (ВМРО-БНД)“
1 323 8.27%
Не подкрепям никого 828 5.18%

Балотаж между Стян Алексиев и Атанас Баташки

Район  „Западен“

Партия, Коалиция, ИК Гласове Разпределение
13 ГЕОРГИ ДИМИТРОВ ГЕОРГИЕВ
КОАЛИЦИЯ КАУЗА ПЛОВДИВ
636 5.30%
19 Красимира Иванова Тодорова
СЪЮЗ ЗА ПЛОВДИВ
1 142 9.52%
27 Невен Димитров Митев
коалиция Ние, Гражданите
171 1.43%
43 Димитър Петков Колев
ПП ГЕРБ
4 585 38.22%
48 Симеон Валерий Петров
ВЪЗРАЖДАНЕ
92 0.77%
49 Иван Иванов Запрянов
Земеделски съюз „Ал. Стамболийски“
1 239 10.33%
51 Юрий Иванов Танев
ВОЛЯ
137 1.14%
56 Десислава Георгиева Йорданова
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 478 12.32%
66 Стефка Петрова Недевска
„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
557 4.64%
67 Десислава Генова Желязкова
Местна коалиция „НФСБ (ВМРО-БНД)“
1 324 11.04%
Не подкрепям никого 634 5.29%

Балотаж между Димитър  Колев и  Десислава Йорданова

Район „Централен“

Партия, Коалиция, ИК Гласове Разпределение
13 Георги Петров Титюков
КОАЛИЦИЯ КАУЗА ПЛОВДИВ
3 938 15.56%
19 Димитър Атанасов Джугаланов
СЪЮЗ ЗА ПЛОВДИВ
1 813 7.16%
27 Янко Костов Буюклиев
коалиция Ние, Гражданите
317 1.25%
43 Георги Василев Стаменов
ПП ГЕРБ
9 692 38.30%
48 Гергана Николова Николова
ВЪЗРАЖДАНЕ
378 1.49%
51 Венцеслав Маринов Гаров
ВОЛЯ
343 1.36%
52 Янко Ангелов Михайлов
ПП ДОСТ
20 0.08%
55 Октай Шабан Чалъшкан
Движение за права и свободи – ДПС
439 1.73%
56 Тодор Димитров Стоилов
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
2 817 11.13%
60 Неждет Шаибов Яшаров
ПП ОБЕДИНЕНА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ
22 0.09%
64 ПАНКО ЕНЕВ ЕНЕВ
ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ
115 0.45%
66 Веселка Петрова Христамян
„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
2 253 8.90%
67 Иван Георгиев Димов
Местна коалиция „НФСБ (ВМРО-БНД)“
1 714 6.77%
Не подкрепям никого 1 443 5.70%

Балотаж между Георги Стаменов и Георги Титюков

Район „Източен“

Партия, Коалиция, ИК Гласове Разпределение
13 ВЕЛИЗАР ВАСИЛИС ЦОЛАКИДИС
КОАЛИЦИЯ КАУЗА ПЛОВДИВ
1 044 7.84%
19 Николай Иванов Киров
СЪЮЗ ЗА ПЛОВДИВ
1 122 8.43%
43 Иван Василев Стоянов
ПП ГЕРБ
3 505 26.32%
48 Костадин Иванов Пенов
ВЪЗРАЖДАНЕ
132 0.99%
49 Илия Николов Матаков
Земеделски съюз „Ал. Стамболийски“
1 545 11.60%
51 Георги Димитров Попов
ВОЛЯ
206 1.55%
52 Осман Мехмедов Юсеинов
ПП ДОСТ
234 1.76%
55 Жана Любомирова Папазова
Движение за права и свободи – ДПС
1 512 11.35%
56 Йордан Василев Василев
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 350 10.14%
60 Любомир Георгиев Мутафчиев
ПП ОБЕДИНЕНА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ
294 2.21%
66 Славка Димитрова Андреева
„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
417 3.13%
67 Павел Рангелов Милушев
Местна коалиция „НФСБ (ВМРО-БНД)“
1 474 11.07%
Не подкрепям никого 482 3.62%

Балотаж между Иван Стоянов и Жана Папазова

Район „Южен“

Партия, Коалиция, ИК Гласове Разпределение
10 Любен Рангелов Апостолов
ПП СВОБОДА
253 1.08%
13 ЕЛЕНА ПЕТРОВА ХРИСТЕВСКА
КОАЛИЦИЯ КАУЗА ПЛОВДИВ
1 022 4.35%
19 Евелин Георгиев Парасков
СЪЮЗ ЗА ПЛОВДИВ
2 471 10.52%
27 Павел Андонов Марлоков
коалиция Ние, Гражданите
293 1.25%
43 Костадин Василев Язов
ПП ГЕРБ
7 094 30.19%
47 Ралица Ангелова Шопова
Християндемократическа партия на България
130 0.55%
48 Милена Михайлова Златичева
ВЪЗРАЖДАНЕ
231 0.98%
49 Илиян Емилов Велков
Земеделски съюз „Ал. Стамболийски“
3 414 14.53%
55 Есиме Исмаилова Фейзова-Мехмедова
Движение за права и свободи – ДПС
130 0.55%
56 Ангел Стойчев Иванов
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
2 492 10.61%
64 ВЕСЕЛИН ВАСИЛЕВ СТОЙКОВ
ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ
68 0.29%
66 Владимир Бонов Славенски
„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
871 3.71%
67 Борислав Кръстев Инчев
Местна коалиция „НФСБ (ВМРО-БНД)“
3 781 16.09%
Не подкрепям никого 1 245 5.30%

Балотаж между Димитър Язов и Борислав Инчев

Район „Тракия“

Партия, Коалиция, ИК Гласове Разпределение
13 АНЕЛИЯ КИРИЛОВА КИРОВА
КОАЛИЦИЯ КАУЗА ПЛОВДИВ
690 3.91%
19 Гергана Вътева Стоянова
СЪЮЗ ЗА ПЛОВДИВ
1 299 7.35%
27 Катя Александрова Илиева
коалиция Ние, Гражданите
284 1.61%
43 Костадин Димитров Димитров
ПП ГЕРБ
10 331 58.49%
48 Траян Димитров Узунов
ВЪЗРАЖДАНЕ
267 1.51%
51 Миглена Минчева Илиева
ВОЛЯ
127 0.72%
55 Камелия Танева Александрова
Движение за права и свободи – ДПС
49 0.28%
56 Добромира Стефанова Тошева
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 659 9.39%
60 Атанас Петров Янев
ПП ОБЕДИНЕНА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ
53 0.30%
66 Любина Тодорова Карамитева
„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
494 2.80%
67 Апостол Енев Шопов
Местна коалиция „НФСБ (ВМРО-БНД)“
1 690 9.57%
Не подкрепям никого 721 4.08%

Костадин Димитров почели на първи тур

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here